Elektronické a elektromechanické přístupové systémy CES umožňují různé způsoby nastavování, úpravy a rušení přístupových práv a případně nabízejí další funkce. V závislosti na velikosti objektu, počtu osob a Vašich požadavcích lze vybírat z různých variant správy systému.

Bez softwaru

Správa systému pouze pomocí programovacích karet, bez nutnosti softwaru představuje základní a nejlevnější způsob, jak nastavovat přístupová práva.

Off‑line – správa systému se provádí pomocí programovacích karet, bez softwaru. K jednomu zařízení je možno přiřadit až 10 programovacích karet. Platnost čipu pro dané zařízení (zda má oprávnění otevřít dané dveře) se nastavuje a ruší programovací kartou. V případě ztráty čipu je pro zrušení jeho platnosti nutné programovací kartou, kterou byl naprogramován, smazat všechny čipy, které byly touto kartou naprogramovány. Z tohoto důvodu se tento systém správy hodí pro malé systémy. U větších systémů je možné rozdělit uživatele do skupin a naprogramovat jejich čipy různými programovacími kartami (např. v bytovém domě se pro naprogramování čipů obyvatel každého patra použije jiná karta).

 

Se softwarem

Správa systému pomocí softwaru je sice dražší variantou, avšak je snazší, pohodlnější a nabízí více funkcí.

Off‑line – správa systému pomocí softwaru a RF/USB komunikačního portu. Přístupová práva čipů se nastavují v administračním programu. Nastavit lze nejen, zda smí čip dané dveře otevřít, ale také přidat časová omezení (dny v týdnu) a dobu platnosti (do určitého data). Změny přístupových práv je následně nutné do zařízení přenést pomocí komunikačního portu (tj. je potřeba dojít k zařízení).

On‑line – správa pomocí softwaru po síti v reálném čase. Přístupová práva čipů se nastavují v administračním programu (včetně časových omezení – platnost jen určité dny v týdnu a do určitého data) a jakákoliv změna provedená v programu je automaticky ihned rozeslána do všech zařízení. Zároveň je v administračním rozhraní vidět nejen historie, ale také průchod přes zařízení v reálném čase.

V‑NET – virtuální síť – základní nastavení zařízení se provádí při jeho instalaci pomocí softwaru komunikačního portu. Následné změny oprávnění čipů jsou nastavovány opět v administračním programu a nahrány do paměti čipu buď pomocí stolní čtečky nebo validátoru (vhodně umístěné stěnové čtečce, např. u hlavního vstupu, kudy procházejí všichni uživatelé čipu). Jakmile je čip přiložen ke stolní čtečce či validátoru, změny jsou nahrány do jeho paměti. Zařízení si pak aktuální přístupová práva vyčte přímo z čipu. Díky tomuto systému již není nutné při každé změni chodit k zařízení pro jeho přeprogramování.

Výše uvedené možnosti lze mezi sebou také kombinovat.

Máte dotaz? Můžeme Vám poradit s výběrem vhodného přístupového systému? Neváhejte nás kontaktovat!

Poslat dotaz!