Kategorie

Elektronické klíčové depozity STAR

pro pohodlné ubytování hostů bez recepce

Elektronické klíčové depozity STAR představují unikátní řešení pro zajištění komfortního a zároveň bezpečného přístupu hostů do hotelových pokojů. Ať už host dorazí v kteroukoliv denní nebo noční dobu, může si ihned a bez čekání sám vyzvednout klíč od svého pokoje a ubytovat se.

Klíčové depozity jsou schránky s oddělenými uzamykatelnými přihrádkami, do kterých personál hotelu či penzionu uloží samostatně klíče od jednotlivých pokojů. Host po zaplacení ubytování obdrží například SMS nebo e-mailem přístupový kód, který při svém příjezdu zadá nejdříve na klávesnici u vstupu do hotelu a použije jej k odemčení vstupních dveří. Uvnitř pak stejný kód zadá na klávesnici klíčového depozitu. Tím si odemkne schránku od příslušného pokoje a vyzvedne si klíč. Host se tak může sám velice snadno, bez čekání a především bez potřeby recepčního ubytovat. Systém lze využít pro odbavení hostů, kteří dorazí mimo provozní dobu recepce (opožděné a noční příjezdy), ale i jako standardní způsob ubytování všech hostů umožňující úplné zrušení recepce.

Klíčové depozity nabízejí snadnou obsluhu a vysoký komfort pro hosty, kteří již nejsou nijak omezeni stanovenou konkrétní dobou příjezdu. Především však přináší výrazné úspory provozovateli ubytovacího zařízení, protože snižuje nebo zcela eliminuje náklady na pracovníky recepce. Klíčové depozity lze použít jak pro uložení mechanických klíčů, tak hotelových karet.

Management hotelu pro nastavování kódů pro vstupní dveře i přihrádky depozitu používá jednoduchý a uživatelsky přívětivý software STAR MPS, který je v češtině. Pomocí tohoto softwaru vygeneruje každému hostu přístupový kód ke vstupu a k příslušné přihrádce, a může určit, jestli tento kód bude platit pouze jednorázově (pro první vstup do hotelu a vyzvednutí klíče) a nebo po celou dobu pobytu. Přístupová práva lze samozřejmě kdykoliv zrušit nebo změnit například konec platnosti (při zkrácení nebo prodloužení pobytu).

Základní modul klíčového depozitu je skříňka s klávesnicí pro zadání kódu a s 5 samostatnými přihrádkami. Tuto skříňku lze doplnit o rozšiřující moduly s 10 zásuvkami a kapacitu systému lze takto navýšit až na celkem 40 zásuvek. Klíčové depozity lze používat ve dvou režimech. V režimu volitelné přihrádky obsluha vždy zvolí libovolnou volnou přihrádku, do které vloží klíč. V režimu pevně přiřazené přihrádky má každý klíč (pokoj) určenou konkrétní přihrádku. Výhodou první varianty je, že hoteliér si sám zvolí podle potřeby, kolik přihrádek chce aktuálně používat. Výhodou režimu pevně přidělené přihrádky pak je, že vstup do hotelu i schránka zůstávají hostu přístupné prostřednictvím jeho kódu po celou dobu jeho pobytu, host si může do schránky odkládat klíč od pokoje při odchodu z hotelu a po návratu si jej opět vyzvednout a schránka může sloužit také pro komunikaci mezi hostem a obsluhou hotelu, například pro předání dokumentů k podpisu či faktury.

Ve spojení s on-line check-in nástrojem MyStay lze process plně automatizovat v rámci systému bezobslužné recepce pro check-in a check-out hostů bez recepčního.

Stáhnout leták