Bezpečnostní mříže představují již tradiční a osvědčený způsob zabezpečení dveří, oken a dalších stavebních otvorů. Své uplatnění naleznou u obytných budov i v komerční sféře. Díky své odolnosti jsou ideální ochranou také ve vysoce rizikových lokalitách. Vybrané typy mříží navíc nabízíme v provedení s certifikací RC 2 nebo RC 3 dle ČSN EN 1627.
Mříže zhotovujeme na zakázku v libovolných provedeních. Zákazník si sám může zvolit velikost mříže (dostupné včetně velkých rozměrů), technické provedení, způsob uchycení, zamykání i vzor mříže. Mříže mohou mít jakýkoliv odstín ze vzorníku RAL (prášková vypalovací barva - komaxit), u mříží pro venkovní použití je navíc povrch upraven žárovým zinkováním.

Nůžkové mříže

Nůžkové, tedy shrnovací mříže, jsou vhodnou volbou všude, kde je nutná flexibilita. Lze je zhotovit v provedení jednostranném, dvoudílném, i jako mříže dělené či sklopné. Výhodou těchto mříží je to, že po shrnutí a vytočení mříže zůstává otvor zcela volný. Při použití odnímatelného nebo sklopného spodního vedení mříže je navíc zajištěn bezbariérový přístup. Tento typ mříže se proto hodí pro zabezpečení dveří, oken, průchodů a průjezdů, pasáží a podobně.

Díky kvalitní konstrukci jsou mříže snadno použitelné, odolné vůči mechanickým závadám a vyžadují pouze minimální údržbu. Ke mřížím je možné zvolit typ uzamykání dle požadavků zákazníka (visací nebo třmenové zámky, jedno- i vícebodové zámky pro cylindrickou vložku a jiné). Pro snazší manipulaci doporučujeme opatřit mříž madlem a plastové kolečko nahradit ocelovým či nerezovým.

Pevné a otevírací mříže

Jednoduché a účinné zabezpečení stavebních otvorů (oken, dveří apod.) představují pevné nebo otevírací mříže. Vzor mříží lze vybrat ze vzorkovníku, nebo lze vyrobit jiný vzor dle zákazníkova přání (např. podle dodané předlohy nebo fotografie). Všechny standardní typy nabízených pevných mříží odpovídají bezpečnostní normě ČP, jak po stránce materiálu (průřez), tak po stránce provedení mříže (vzdálenost tyčí).

Informační brožura ke stažení:

Stáhnout brožuru

nůžkové mříže

pevné mříže

nůžkové mříže