Zámky na kola a motorky

Zámky na kola i motorky pro ochranu proti krádeži

Jednou z nejoblíbenějších kořistí zlodějů jsou kola, a obzvláště nyní populární elektrokola. Nezapomínejte je proto vždy bezpečně zamknout - nejen, když je ponecháte bez dozoru na cestách, ale i když je odstavíte v garáži nebo sklepě. Totéž platí dvojnásob, pokud máte ještě mnohem dražší motorku nebo skútr. Vyberte si proto z naší nabídky cyklozámků, motozámků a bezpečnostních řetězů a svého dvoukolého miláčka si dobře zamkněte!

Zabezpečení nejen pro cyklisty a motorkáře

Mezi našimi cyklozámky a motozámky najdete klasické lankové zámky na klíč i kód s různou délkou lanka - s kratším lankem i spirálové lankové zámky s větší délkou. Lankové zámky jsou vhodné pro základní zabezpečení jízdních kol, ale lze je využít například i na branky či na zamknutí nářadí. Nabízíme také speciální zámky v délce dva, tři i deset metrů. Ty jsou ideální právě pro zabezpečení zahradního nábytku, sportovního náčiní, pracovního nářadí či jiného vybavení. Extra tenké dlouhé lanko je navíc snadno přenosné a je tak skvělé pro cyklisty i motorkáře na cesty. Snadno jím provléknete bundu, helmu i batoh a jednoduše je tak zajistíte proti krádeži.

Více o zabezpečení kol a motorek...

Bezpečnostní řetězy na motorky

Bezpečnostní řetězy se silnými články z tvrzené oceli se hodí nejen pro zabezpečení Vašeho motocyklu nebo skútru, ale i jízdního kola. Vybírat totiž můžete z různých délek a tlouštěk řetězů. Řetězy jsou vždy potažené pouzdrem z odolné textilie, která chrání lak Vaší motorky či kola před otlučením a poškrábáním. Pořiďte si řetěz, jaký Vám vyhovuje - v kombinaci s visacím zámkem a nebo s integrovaným zámkem na klíč či kód. Velmi oblíbený je bezpečnostní řetěz s alarmem, který nejen ochrání motorku nebo kolo před krádeží, ale navíc při pokusu o jakoukoliv manipulaci se zamčeným řetězem spustí hlasitý alarm. Bezpečnostní řetěz volte raději delší - vždy je lepší motorky i kola přivázat k dobře upevněnému předmětu, například k zábradlí, sloupu nebo stromu.

Pro každého něco: skládací zámky, bezpečnostní kotvy, zámky na brzdový kotouč

Zajímavou alternativou k bezpečnostním řetězům jsou takzvané skládací zámky tvořené z pevných kovových částí spojených do řetězu. Jejich výhodou je možnost snadného složení do pouzdra a pohodlná přeprava, třeba na rámu kola. Veškeré typy zámků a řetězů je možno kombinovat s bezpečnostními kotvami pevně uchycenými do země nebo stěny. Pro rychlé zabezpečení motorky nebo skútru zvláště při krátkých zastávkách po cestě jsou velmi populární zámky na brzdový kotouč. Jsou malé, lehké, skladné a snadno se s nimi manipuluje. Zvolit můžete i variantu s alarmem, který nejen odradí zloděje, ale také Vás upozorní, abyste zámek před jízdou nezapomněli sundat.