Trezory a sejfy

Kvalitní trezory a sejfy pro bezpečí Vašich cenností

Trezory a sejfy jsou určeny pro úschovu předmětů, u kterých je potřeba zabránit přístupu neoprávněným osobám a chránit je před krádeží, neoprávněným použitím nebo poškozením. Peníze, zvláště větší objem hotovosti, ceniny, veškeré důležité papírové dokumenty i dokumenty a další soubory na elektronických médiích, drahé šperky, hodinky a jiné cennosti, ale například také důležité klíče je nutné ukládat do bezpečného trezoru, který Váš majetek spolehlivě ochrání jak před rizikem vloupání, tak případně i před poškozením v případě požáru.

Více o výběru vhodného trezoru...

Pořizujete nový trezor?

Nabízíme kompletní služby: odborné poradenství při výběru, dopravu, stěhování, profesionální montáž, zaškolení, servis, opravy, nouzové otevírání trezorů a výrobu trezorových klíčů.

Certifikované trezory německé výroby

Pro výběr té nejlepší ochrany pro Vaše cennosti v domácnosti i ve firmě doporučujeme vybírat z kategorie Vysoce odolné trezory s certifikací. Všechny trezory v této kategorii pochází od světově renomovaného výrobce - německé firmy BURG-WÄCHTER. Její trezory se vyznačují špičkovou kvalitou použitých materiálů, precizním zpracováním a vysokou odolností. Trezory mají dvoustěnné nebo třístěnné tělo, zapuštěné (skryté) panty a silné čepy zajišťující bezpečné uzavření. Často jsou vybavené dodatečnou ochranou - například blokováním v případě pokusu o neoprávněné nebo násilné otevření. Veškeré trezory v této kategorii mají platnou certifikaci pro uvedenou bezpečnostní třídu dle aktuálních evropských bezpečnostních norem EN 14450 a EN 1143-1. Bezpečnostní třída značí úroveň odolnosti proti vloupání a zároveň je indikací pro pojišťovnu, do jaké hodnoty je doporučeno obsah trezoru pojistit dle hodnocení evropského certifikačního orgánu ECB S. Certifikáty najdete ke stažení přímo u popisu jednotlivých produktů.

Protipožární trezory

V kategorii Vysoce odolné trezory s certifikací najdete také trezory s požární odolností. Tyto trezory mají ve stěnách i dveřích speciální tepelnou a protipožární izolační vrstvu, která chrání obsah trezoru před žárem a plameny. Naše ohnivzdorné trezory mají protipožární certifikaci 30 nebo 60 minut pro papír dle evropské normy EN 15659.

Trezory a skříně na zbraně

Na úschovu střelných zbraní se vztahují tyto právní předpisy: zákon č. 119/2002 Sb., O střelných zbraních a střelivu a nařízení vlády č. 338/2002 Sb. Dle zákona č. 119/2002 Sb. je v případě úschovy zbraní v počtu do dvou kusů a střeliva v počtu do 500 nábojů držitel zbraní povinen je vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení. Pro tyto účely můžete využít libovolný trezor z kategorie Trezory na zbraně, certifikace není dle platných právních předpisů vyžadována. Pro vyšší bezpečnost, nebo pokud potřebujete uložit více zbraní nebo munice nabízíme rovněž certifikované trezory na zbraně - v takovém případě se prosím seznamte s konkrétními zákonnými požadavky na úschovu příslušného počtu a kategorie zbraní. Veškeré naše zbraňové trezory jsou rovněž vyráběny německou společností BURG-WÄCHTER.

Levné trezory a sejfy

Pokud hledáte cenově dostupný trezor pro ukládání menší hotovosti nebo cenností nižší hodnoty, navštivte kategorii Trezory se základní bezpečností. Trezory v této kategorii nemají certifikaci bezpečnostní třídy a jsou někdy označovány jako sejfy. Dobře poslouží jako kvalitnější bezpečnostní schránka pro běžné ukládání Vašich cenností. Dostupné jsou například ve variantě jako trezor s vhozem pro vkládání pošty, dokumentů, peněz a podobně bez nutnosti otevírání trezoru, nebo také jako trezor s alarmem, který se spustí při pokusu o neoprávněné otevření.

Domácí trezory vhodné do bytu nebo kanceláře

Ochraňte své cennosti a důležité dokumenty s našimi kvalitními trezory a sejfy. Nabízíme širokou škálu bezpečných a stylových domácích trezorů v naší kategorii domácí trezory, které jsou ideální volbou pro využití v domácnoti nebo v kanceláři. Od malých šperkových trezorů po větší trezory na dokumenty – vše, co potřebujete pro klidný spánek a jistotu bezpečí vašich hodnot. Prozkoumejte naši kolekci domácích trezorů a vyberte si ten, který splňuje vaše potřeby a estetické požadavky.

Trezory na klíč, kód i otisk prstu

Vyberte si způsob zamykání, který Vám bude vyhovovat. U nás najedete trezory s mechanickým i s elektronickým zámkem. Kdo preferuje klasiku, může zvolit trezor se zámkem na trezorový klíč. U certifikovaných trezorů se jedná o vysoce odolné zámky s bezpečnostní certifikací. Určitou nevýhodou trezorových klíčů bývá jejich velikost, pokud je potřebujete přenášet, a také hrozí riziko, že zloděj, který objeví trezor se zámkem na klíč může při hledání klíče napáchat v domě, bytě nebo kanceláři ještě větší nepořádek. Moderní a pohodlnou variantou jsou elektronické trezorové zámky umožňující odemykání trezoru kódem. Pokud si nechcete pamatovat kód, můžete využít také odemykání trezoru otiskem prstu. Stejně jako mechanické zámky, i elektronické zámky u certifikovaných trezorů jsou vysoce bezpečné - využívají bezpečný a pravidelně aktualizovaný software, detekci falešného otisku prstu, možnost nastavení zpoždění otevření (bezpečnostní prodlevy) i prohlížení historie otevření trezoru.

Samostatně stojící, nábytkové a stěnové trezory

Většina našich trezorů má univerzální provedení umoňující použít trezor jako samostatně stojící i nábytkový. Větší trezory se hodí spíše jako samostatně stojící, menší pak jako nábytkové trezory, namontované například do skříně či skříňky pracovního stolu. Ve všech případech platí, že trezor je nutné pevně ukotvit do zdi, stěny a nebo do nábytku. V opačném případě hrozí, že si zloděj neukotvený trezor odnese a v klidu si jej otevře jinde. Všechny trezory BURG-WÄCHTER mají přípravu pro bezpečné ukotvení. Stěnové trezory jsou pak trezory k zazdění do stěny. Zazdít je lze i do podlahy. Výhodou těchto trezorů je, že nezabírají místo v interiéru a lze je také snadněji skrýt. S umístěním trezoru je potřeba počítat již při stavbě zdi a nebo vyžaduje dodatečné stavební úpravy. Přípravu zdi a samotné zazdění trezoru by měl vždy provádět zkušený profesionál.

Vyberte si velikost: trezory na peníze, dokumenty i notebook

Velikost trezoru by měla odpovídat velikosti ukládaných předmětů. V našem e-shopu najdete malé trezory na drobnější předměty, jako je hotovost, hodinky či fotoaparát, které se často používají v domácnostech či hotelových pokojích. Dostupné jsou také ve speciálním rozměru na notebook. Trezory střední velikosti, do kterých je možné uložit i šanon, se doporučují jako minimální standard do provozů a kanceláří, ale využití najdou i doma. Zvláště firmy pak pořizují velké trezory pro uložení většího počtu pořadačů a podobně. Většina našich trezorů je dostupná ve více velikostech. Vždy počítejte s rezervou a pořizujte raději trezor o velikost větší, než aktuálně potřebujete. Je to levnější než později přikupovat další trezor.