Automatické zavírače dveří

Dveřní zavírače zajišťují uzavření dveří, které je tiché a plynulé. Jejich hlavní funkcí je zvýšení bezpečnosti i komfortu pro uživatele. Zavírač po průchodu dveře automaticky uzavře - pro jejich zavření není potřeba je přitahovat madlem nebo do nich strkat. Jsou tak ideální například pro vstupy do bytových domů, kde zajistí uzavření vstupních dveří, na které obyvatelé často zapomínají. Zvyšují pohodlí při průchodu dveřmi, pokud zrovna nemáte volné ruce. Eliminují hlasité bouchání dveří při jejich nekontrolovaném zavření nebo zabouchnutí.

Zavírače dveří jsou ideální také všude tam, kde se vyskytují malé děti, senioři či osoby se zdravotním postižením - zavírač lze nastavit na požadovanou rychlost zavírání tak, aby byl průchod dveřmi bezpečný. Zavírání dveří se správně zvoleným a nastaveným zavíračem je plynulé a zcela tiché. Proto jsou tyto dveřní doplňky vhodné do škol, nemocnic, ale například také kanceláří či knihoven.

Zavírače pro bezpečné dveře

Zvláště doporučujeme zavírače používat u dveří s nainstalovaným samozamykacím zámkem. Zavírač zajistí kompletní dovření dveřního křídla, které je nezbytné, aby se zámek mohl automaticky uzamknout. Kombinace samozamykacího zámku s dveřním zavíračem velmi výrazně zvyšuje bezpečnost objektu. Opět je ideální pro vchody do obytných domů, ale i do firemních objektů nebo administrativních budov.

Zavírače pro vchodové dveře i do interiéru, protipožární zavírače

V našem e-shopu najdete velký výběr zavíračů, a to jak pro použití v interiéru (dveře uvnitř budov), tak na dveře vstupní. Zde plní zavírače další funkci - značně snižují náklady na vytápění či klimatizaci, protože dveře zůstávají otevřené pouze po dobu nezbytně nutnou pro průchod. Zavírače lze ovšem také nastavit do stavu "trvale otevřeno" - což je často využívaná funkce například u vstupů do provozoven a obchodů. Zavírače lze použít na dveře jednokřídlé i dvoukřídlé.

Dveřní zavírače jsou dostupné v různých variantách a provedeních, abyste mohli vybrat optimální typ, a to jak pro obyčejné, tak bezpečnostní (interiérové i vchodové) dveře - a pro dveřní křídla různých hmotností. Od hmotnosti dveří se odvíjí požadovaná síla zavírače. K dispozici jsou rovněž zavírače s protipožární certifikací, které jsou určené pro montáž na protipožární dveře.

Kromě klasické stříbrné barvy nabízíme i další povrchové úpravy (bílá, hnědá a další) tak, aby i zavírač bylo možno sladit s dveřmi, zárubní a celkovým vzhledem interiéru či budovy. Pro skleněné dveře i na všechna místa, kde je požadavek, aby zavírač nebyl vidět, lze využít také skryté podlahové zavírače.